fotolia.com, #86027063 | Autor: zhu difeng

fotolia.com, #86027063 | Autor: zhu difeng

Luksusowe marki odzieżowe

Branża odzieżowa w Polsce od wielu lat odnosi liczne sukcesy i dynamicznie się rozwija. Marki odzieżowe zajmują znaczną część powierzchni handlowych w galeriach i centrach handlowych oraz sukcesywnie zwiększają osiągane przychody ze sprzedaży. Kluczowy wpływ na panującą koniunkturę w branży ma zachowanie konsumentów. Polacy w coraz większym stopniu są świadomi mody, śledzą obowiązujące trendy i chcą dbać o swój wizerunek.

Trend ten dostrzegają również zagraniczne marki, które coraz chętniej inwestują w swoje punkty handlowe, które powstają w centrach handlowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pojawiają się również w naszym kraju jedne z najbardziej luksusowych brandów świata, dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy Wam ranking najistotniejszym marek w tym segmencie.

a

Louis Vuitton

Jest to bez wątpienia najbardziej luksusowa marka odzieżowa, która od ponad 10 lat zajmuje pierwsze miejsce w tym rankingu. Historia tej marki rozpoczęła się w 1854 roku, gdy to marka Vuitton została założona przez francuskiego rzemieślnika i przedsiębiorcę, Louisa Vuitton. Obecnie jej wartość rynkowa przekracza 80 mld USD. W Polsce salon tej marki znajduje się na ulicy Brackiej w Warszawie.

a

Hermès

Firma została założona już w 1837 roku, jednak nie była ona wówczas utożsamiana z branżą odzieżową. Głównym profilem jej działalności były akcesoria związane z hodowlą i jazdą konną. Dopiero w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku nastąpiła intensywna ekspansja tej marki. Pojawiły się liczne salony w Europie, Japonii oraz USA. Firma Hermès jest jedną z niewielu marek o takiej pozycji, które wciąż pozostają biznesem rodzinnym. Rynkowa wartość Hermes International szacowana jest na 35,8 miliarda dolarów.

a

Chanel

To luksusowy dom mody założony przez Coco Chanel w 1909 roku, który specjalizuje się w produkcji ubrań oraz perfum. To bez wątpienia marka, która zmieniła świat mody na zawsze. Pomimo że pierwsze kolekcje Chanel powstawały prawie sto lat temu, to nadal są aktualne i zachwycają swoim wyrafinowanym stylem.

a

Prada

To kolejna marka w tym zestawieniu, która powstała na początku XX wieku i jest bezwzględnie kojarzona z luksusem. Firma wyróżnia się wyczuciem stylu, niekonwencjonalnymi rozwiązaniami oraz doskonałą strategią biznesową. Obecnie Prada posiada kilka linii odzieżowych.

a

Gucci

Włoski dom mody założony we Florencji w 1921 przez Guccio Gucci, który kojarzony jest z luksusowymi liniami odzieży oraz wysokiej klasy wyrobami skórzanymi. Obecnie marka należy do francuskiego holdingu Kering SA, który skupia wielu producentów luksusowych marek. W Polsce salon tej marki, podobnie jak salony wielu innych luksusowych marek, znajduje się w Warszawie na ulicy Brackiej.

a

Armani

Kolejna włoska marka, która została założona przez Giorgio Armaniego. Styl Armaniego jest bardzo charakterystyczny, kojarzony z szykiem i elegancją. Znajdziemy w nim luksusowe i miękkie tkaniny, wraz z okrojoną sylwetką oraz subtelną paletą barw ograniczoną do granatu, czerni, perłowego różu, bladego błękitu oraz szarego brązu. Obecnie marka Armani posiada około 2000 sklepów na całym świecie. Zastanawiacie się, gdzie w Polsce można kupić oryginalne produkty tej marki? Odpowiedź jest oczywista, to ulica Bracka.

a

Versace

To już ostatni luksusowy dom mody w zestawieniu. Jego historia jest znacznie krótsza od poprzednich, wyżej wymienionych marek. Słynną markę założył w roku 1978 równie znany projektant, Gianni Versace. Obecnie firma jest zarządzana przez jego siostrę, Donatellę Versace, która porzuciła pełen przepychu styl brata na rzecz kreacji wyróżniających się swoim minimalizmem oraz powściągliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *