fotolia.com, #92258605, Melpomene

fotolia.com, #92258605, Melpomene

Fenomen start-upów – TOP 10

Start up to jedno z najmodniejszych słów ostatnich miesięcy, a nawet lat. Czym jest? Zjawisko to często traktuje się jako młodą firmę. Różnicą jest jednak cel. Przedsiębiorstwo ma cel bardzo prosty – zarabianie pieniędzy. Natomiast start up to pewnego rodzaju doświadczenie i eksperyment. To ciągłe poszukiwanie, w które wliczone jest ryzyko porażki. Jego intencją jest znalezienie modelu biznesowego, czyli sposobu na osiągnięcie stabilnego i systematycznego dochodu.

 

Polska – TOP 5:

 

QUARTICON

Quarticon, to system automatycznie gromadzący i analizujący informacje o zachowaniach użytkowników na stronie. Umożliwia on jednocześnie wykorzystanie tych danych w kampaniach mailingowych oraz reklamach, zarówno na Twoich, jak i innych serwisach. Oferuje również wygodny panel do śledzenia statystyk, a w nim CTR, transakcje, przychód, odsłony.

 

GROWBOTS

Growbots to rozwiązanie mające wesprzeć proces sprzedaży poprzez jego automatyzację, nazywany przez twórców „inteligentnym systemem pozyskiwania klientów”. Startup tworzy 16-osobowy zespół. Firma współpracuje z wieloma klientami z USA, w tym z firmami wartymi nawet kilkadziesiąt milionów dolarów. Efekty, jakie osiąga, są naprawdę zdumiewające.

 

UXERIA

Uxeria, to pomoc w samodzielnym prowadzeniu (zdalnie) badań użyteczności serwisów internetowych oraz aplikacji komputerowych. Zakłada możliwość korzystania z ośmiu komplementarnych metodologii, aby zbadać zróżnicowane aspekty produktu. Możliwe jest także przeprowadzenie rekrutacji samodzielnie np. poprzez wysłanie zaproszeń do klientów czy pracowników, zamieszczanie linków na Facebooku i innych portalach społecznościowych lub zamieszczanie widgetu na swojej stronie www. Uxeria zawiera zestawy gotowych analiz, które generowane są w sposób automatyczny. Wyników nie musi więc analizować osoba po fachu, z dużym doświadczeniem, wystarczy trochę wyczucia i wiedzy w zakresie marketingu internetowego, a zrozumienie wyników i wyciągnięcie z ich analizy odpowiednich wniosków wcale nie będzie takie trudne.

 

IFINITY

Ifinity specjalizuje się w kompleksowych wdrożeniach opartych o technologię beacons od analizy potrzeb, poprzez instalację i oprogramowanie beaconów na stworzeniu aplikacji i SDK skończywszy. Spółka koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań B2B2C (Business to Business to Consumer) w sześciu obszarach biznesowych:

  • miasta i administracja publiczna,
  • przestrzenie parkingowe,
  • sektor edukacyjny,
  • służba zdrowia,
  • galerie i obiekty muzealne,
  • powierzchnie handlowe.

 

SEMSTORM

Semstorm specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań w modelu abonamentowym, który usprawnia prowadzenie działań SEO, PPC czy social. Narzędzie przeznaczone jest dla każdej osoby, która prowadzi działania w Internecie. Mogą to być zarówno użytkownicy Internetu chcący pozyskać dodatkowych odwiedzających, właściciele e-sklepów pragnący dotrzeć do potencjalnych klientów, portale internetowe optymalizujące działania w wyszukiwarkach, prywatni pozycjonerzy i agencje marketingowe/interaktywne/SEO świadczące działania pozycjonerskie dla swoich klientów.

 

 

USA – TOP 5

Jeśli jest na świecie jakieś miejsce, które moglibyśmy nazwać „matką wszystkich start up’ów”, z pewnością byłyby to Stany Zjednoczone. To właśnie tam, każdego dnia rodzą się nowe, bardzo ciekawe pomysły. Te najbardziej oryginalne wyznaczają trendy i kierunek dla reszty świata. Sprzyja temu tamtejsza polityka społeczna i środowisko inwestorskie, które aktywnie wspiera przedsiębiorców w różnym wieku.

 

ALFRED

Alfred – znany od dawna, w ostatnim czasie jakby odżył. Znacie kogoś, kto ma lokaja? W USA też wielu osób na niego nie stać. I tu z pomocą przychodzi… Alfred.. Tak, zgadliście – Alfred to lokaj/służący, który za 99$ miesięcznie zajmie się podstawowymi obowiązkami, z którymi musiałby zmagać się codziennie użytkownik. Za tak niewielką kwotę można kupić pokłady czasu wolnego, który trzeba by było poświęcić na prasowanie, uzupełnianie lodówki, sprzątanie, pranie, zszywanie, czy wysyłanie paczek. Usługa zyskuje coraz więcej fanów. Póki co, dostępna jest w Bostonie i w Nowym Jorku.

 

WISH

Świat startupów skupia przede wszystkim projekty z branży IT, ponieważ właśnie na takie produkty inwestorzy są gotowi wyłożyć największe pieniądze. Wiąże się to przede wszystkim z największym potencjałem, jeśli chodzi o zwrot z inwestycji. Wish jest aplikacją zakupową, która wyświetla produkty w bardzo niskich cenach. Są one od razu dopasowane do gustów użytkowników i łączą bezpośrednich dostawców z klientem końcowym.

 

DOTS

Pierwsza na liście startupów znalazła się gra na urządzenia mobilne, która nieco przypomina dobrze wszystkim znane „diamenty”. Choć aplikacja ma już dwa lata, dopiero w tym roku światło dziennie ujrzała jej kontynuacja. Dots cechuje przede wszystkim prostota, płynne działanie i radość wynikająca z połączenia dwóch powyższych aspektów. Mimo braku oszałamiającej grafiki, Dots okazała się hitem, który zgromadził 10 milionów aktywnych użytkowników w pierwszym tygodniu wejścia na rynek.

 

HAMPTON CREEK

Tym razem pomysł odbiegający znacznie od poprzednich, a sam jego sukces jest również dla nas nie lada zaskoczeniem. Hampton Creek w swoim haśle przewodnim namawia (w bardzo dosadny sposób) do zdrowej żywności i wyzbycia się niezdrowych nawyków żywieniowych. W myśl tego hasła, Josh Tetrick stworzył bezjajeczny majonez, który odniósł niesamowity sukces w USA. Sukces był tak duży, że Hampton Creek zostało zaskarżone przez innego majonezowego potwora – firmę… Hellmann’s.

 

HEADSPACE

Headspace, to pewnego rodzaju osobisty przewodnik będzie w sztuce medytacjiMniej stresu, lepszy sen i więcej szczęścia, to tylko niektóre z zalet oferowanych przez twórców. Przy dzisiejszym szybkim i niezdrowym trybie życia, propozycja wydaje się być bardzo kusząca. Ale czy skuteczna?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *